„Zawsze chętnie tu wracam i czekam na kolejne edycje” | PogoriaBiega.pl

„Zawsze chętnie tu wracam i czekam na kolejne edycje”

pawel_szymanski

Wracamy do cyklu wywiadów ze zwycięzcami poprzednich edycji Biegu Walentynkowego. Przeskakujemy do roku 2014, czyli do III edycji naszego biegu. Podczas imprezy najszybszy okazał się Paweł Szymański, który udzielił nam poniższych odpowiedzi na zadane pytania:

Jakbyś mógł opisz rywalizację na trasie w kilku zdaniach?

III Bieg Walentynkowy był tradycyjnie dla mnie pierwszym poważnym startem w sezonie. Nie chciałbym opowiadać i zanudzać o tym jak wyglądał każdy kilometr oraz jaka była taktyka. Bieg na 6 km jest tak krótkim i szybkim biegiem, że praktycznie taktyka nie istnieje, należy wystartować mocno – na miarę swoich możliwości – i starać się utrzymać narzucone tempo (uważnie obserwując zagrania rywali). Mnie się udało, objąłem prowadzenie już na pierwszym kilometrze i starałem się utrzymać / powiększyć przewagę. Wyścig z perspektywy prowadzącego jest trudny ponieważ sami sobie narzucamy tempo, które musimy wytrzymać. Sztuką jest nie dać ponieść się emocjom i nie przeszarżować. Moment wbiegania na linie mety na pewno zapamiętam na długo. Tłum ludzi, znajome twarze i uczucie że za trzecim startem w Dąbrowie Górniczej się udało – bezcenne !

Dlaczego wystartowałeś w Biegu Walentynkowym?

W BW startuję od pierwszej jego edycji i stał się on obowiązkowym punktem podczas planowania startów. Zawsze chętnie tu wracam i czekam na kolejne edycje. Zazwyczaj są to moje pierwsze zawody w roku więc traktuję je również jako sprawdzian formy.

Jak oceniasz organizację biegu?

Organizacja co roku jest wzorowa, bieg jest organizowany przez pasjonatów biegania co jest widoczne na każdym kroku. Począwszy od zapisów, odebrania pakietu startowego, pomiaru czasu, dobrze oznaczonej trasy a skończywszy na dużej liczbie nagród i tych w kategoriach i tych losowanych wśród wszystkich uczestników. Wszystkie te rzeczy wraz z zaangażowaniem Stowarzyszenia Pogoria Biega sprawiają, że chce się tu wracać.

Co wyróżnia tą imprezę spośród innych w których biegałeś?

Pomysł z biegiem w parach połączonych wstążką z tego co widziałem jest unikatowy 🙂

Czy zaznajomiłeś się ze zmianami jakie czekają uczestników podczas 4 edycji? Jeśli tak jak Ci się podobają?

Przede wszystkim na pierwszym planie jest przeniesienie biegu znad zbiornika Pogoria III do centrum miasta, na pewno zmiana ta przyczyni się do większej ilości kibiców na trasie i jeszcze lepszego dopingu. Wraz ze zmianą trasy zniesieniu uległ limit uczestników co pozwoli tym mniej zdecydowanym na zapisanie się w dowolnej chwili. Zmiany bardzo duże, ale w związku z coraz większym zainteresowaniem imprezą konieczne. Osobiście mam duży sentyment do starej trasy, zawsze dobrze mi się tam biegło bez względu na warunki pogodowe (A jak wiemy na poprzednich edycjach zdarzały się siarczyste mrozy ;-)) Mam nadzieję, że nowa trasa będzie dla mnie równie szczęśliwa.

Czy zamierzasz wystartować w 4 edycji BW? Jeśli tak to dlaczego?

Od 2012 roku BW zajmuje obowiązkowe miejsce w moim kalendarzu biegowym. Tutaj pierwszy raz udało mi się stanąć na podium w zawodach.  Z każdej kolejnej edycji wynoszę same pozytywne wspomnienia, jestem pewny, że w tym roku również będzie tak samo.

Jakbyś zachęcił niezdecydowanych do startu w tym biegu?

Jeżeli chcecie poczuć sportową rywalizację, przebiec się ulicami miasta w tłumie ludzi pozytywnie nastawionych do Świata, poczuć satysfakcję że brało się udział w profesjonalnie zorganizowanym biegu to 8 lutego jest tylko jedno takie miejsce w którym może to spełnić. Do zobaczenia na starcie !

 

comments