XXI Bieg Legionów – Ustroń 06 listopada 2010 | PogoriaBiega.pl

XXI Bieg Legionów – Ustroń 06 listopada 2010

Jedziemy do Ustronia. Ekipa POGORII w znakomitych humorach melduje się przed biurem zawodów. Jest 6 listopada 2010r i nasza 6-tka: Iwonka, Agnieszka, Dalia, Jasiek, Kuba i moja skromna osoba. Zapowiada się nieźle, damy czadu. Tak, tylko ja naprawdę nie wiem na co mnie stać, Boże kiedy ja ostatnio startowałem na 10 km… chyba to było w Bukownie. Trasę w Ustroniu znałem, jest przyjemna, biegnie wzdłuż Wisły jej prawym i lewym brzegiem. Według niektórych biegaczy brakuje tutaj około 300m do pełnego dystansu 10km. Taka jej uroda lub jej organizatorów, którzy pomimo długiej tradycji biegu nie wyciągają należytych wniosków. Ale dla nas ważne jest spotkanie ze znajomymi i nic nie jest w stanie odebrać nam dobrego nastroju aby na sportowo spędzić sobotę.

Do startu pozostało niewiele czasu, rozgrzewamy się, tuptamy nerwowo. Punktualnie o 11.00 startujemy. Poszli…. jedno okrążenie wokół stadionu i wybiegamy na ulicę, po chwili podziwiamy nurt Wisły. Przez blisko 5km. biegnę z Kubą, myślę „jest nieźle” – na półmetku przebiegamy mostek i znajdujemy się na przeciwległym brzegu Wisły. Nagle kolka – cholera skąd się wzięła, jak to możliwe, walczę z tą dolegliwością, Kuba mnie wyprzedza, robię co mogę lecz muszę zwolnić…
Przed nami stadion – wbiegam strasznie zamulony – brak świeżości, ostatnie przyśpieszenia na końcówce, wyprzedzają mnie dwaj biegacze na ostatnich metrach – masakra, jeszcze ukradkiem oka widzę finiszującego Kubę i w końcu meta.
Szybko się przebieramy w samochodach. Brak szatni, pomieszczeń i prysznicy na stadionie Kuźnia w Ustroniu to norma. Po chwili witamy dziewczyny, jest Dalia (jak zwykle luzik), Agnieszka – (mogło być lepiej), Iwonka – (szczęśliwa mimo braku tych kilkuset metrów i tak pobija rekord życiowy). Jakże dla tych chwil warto ŻYĆ.
Czekamy na ceremonie dekoracji najlepszych biegaczy, szukamy nerwowo wyników, nigdzie niestety się nie pojawiły. Po blisko godzinnym opóźnieniu następuje wręczenie nagród i odczytanie wyników biegu open i w poszczególnych kategoriach wiekowych. Po chwili ogłaszają kategorię m.50 – II miejsce z czasem 37.15 Jarosław Kwieciak, naprawdę tego się nie spodziewałem…
Ostatecznie w ten wietrzny dzień ale jakże sympatyczny – biegacze z Pogorii Biega zajęli miejsca:
Jakub Bednarz – 37.02 open25m ,w kat. wiekowej miejsce 6
Jarosław Kwieciak – 37.15 open 28m, w kat. wiekowej miejsce 2
Dalia Delewska – 43.27 open 10m, w kat. wiekowej miejsce 7
Jan Pinkosz – 45.52 open147m, w kat. wiekowej miejsce 24
Agnieszka Nowak – 56.10 open 245m, w kat. wiekowej 16m
Iwona Zuba – 1.07.01 open 270m , w kat. wiekowej 16m.
Na koniec Kochani Organizatorzy z Ustronia uczyńcie wszystko aby bieg Legionów z dużymi tradycjami nabrał blasku i klasy. A skandal z płatnym parkingiem przed stadionem nigdy się nie powtórzył.

Kwieciak Jarosław

comments