V Przełajowe Grand Prix Mysłowic o Puchar Truchtacza | PogoriaBiega.pl

V Przełajowe Grand Prix Mysłowic o Puchar Truchtacza

W sobotę 22 lutego 2014 roku spora grupa biegaczy Pogoria Biega zainaugurowała V PRZEŁAJOWE GRAND PRIX MYSŁOWIC O PUCHAR TRUCHTACZA. Bieg pierwszy – zimowy był tylko z nazwy, bowiem warunki pogodowe iście wiosenne. Było oczywiście sporo błotka, trochę pokropił nas deszczyk, ale w porównaniu do zeszłych sezonów ominęły nas śniegi i lodowiska. Z tego powodu warunki sprzyjały do przetestowania dotychczas wytrenowanej formy i osiągnięciu niezłych wyników. Dla niezorientowanych powiem, że trasa biegu wiedzie na ok. 2,2 km pętli w pięknych Lasach Janowskich, po sporych pagórkach, wąskich ścieżkach, które trzeba pokonać trzy razy. Grand Prix składa się z cyklu 6 biegów, a każdy bieg jest organizowany własnym sumptem przez kolegów z Truchtacza.

Impreza mimo że kameralna, zaczyna zdobywać coraz większą popularność. Obecny bieg przyciągnął rekordową liczbę 137 uczestników: biegaczy, nordicków i canincrossowców. W bardzo sympatycznej atmosferze spędziliśmy sobotnie przedpołudnie, bowiem organizatorzy są bardzo gościnni, zapewniając na koniec rozgrzewającą herbatkę i mnóstwo słodkich przysmaków. Jeśli chodzi o wyniki, na szczególną uwagę zasługuje świetne 3 miejsce open Kuby Bednarza z rewelacyjnym jak na tę porę roku wynikiem, a także 4 miejsce Asi Grzegórzko wśród pań. Nie można przy tym nie wspomnieć o Agnieszce Nowak, która jest stałym uczestnikiem tych zawodów i laureatką w poprzednich cyklach całego Grand Prix i od dawna lobbuje za uczestnictwem w tych biegach. Z po biegowych wypowiedzi wśród wszystkich naszych debiutantów słychać było dużą satysfakcję zarówno z wyników, jak i radość z miło spędzonego czasu w gronie przyjaciół. Dla chętnych podobnych wrażeń przypomnę, że kolejne zawody w tym cyklu odbędą się w sobotę 12.04.2014r. godz. 10:00. Zapraszam.

A tutaj wyniki brutto startujących Pogorian:
3. Jakub Bednarz – 24:18
25. Domińczyk Rafał – 29:13
27. Pajda Darek – 29:24
37. Brzózka Norbert – 30:14
41. Grzegórzko Joanna – 30:57 (4 miejsce wśród Pań)
57. Litwin Sławomir – 33:58
60. Nowak Agnieszka – 34:25 (11 miejsce wśród Pań)

Poniżej krótkie relacje dwóch naszych reprezentantów:

Rafał Domińczyk – Bieg rozgrywany w nieco niesprzyjających warunkach pogodowych stał się dla nas sprzyjającą okazją na sprawdzenie swoich możliwości oraz stopnia wytrenowania po okresie zimowych krosów i ćwiczeń siłowych. Jak dla mnie bieg wypadł naprawdę super, dopisała (bardzo duża) frekwencja a organizacja spisała się na medal. Te 3 pętle po ok. 2,3 km z dość dużym podbiegiem na początku startu i błotnistej trasie stały się dla mnie dość męczące, ale jako pierwszy bieg w tym roku dały mi cenne doświadczenie przed kolejnymi startami. Myślę, że będzie to możliwe to nie zabraknie mnie w kolejnej edycji tego biegu.

Jakub Bednarz – Już kilkukrotnie miałem okazję pobiec w biegach z cyklu GP Mysłowic. W tym roku wyjątkowo jak na termin zimowy warunki były sprzyjające na szybkie bieganie. Potraktowałem ten start czysto treningowo i pobiegłem go na zmęczeniu po piątkowej siłowni. Nie mniej wynik jaki uzyskałem i miejsce napawają optymizmem na dalszą część sezonu. Może uda się w tym roku zaliczyć w całości to GP i powalczyć o wysokie miejsce w całym cyklu.

comments