Szóstka Pogorii za nami! | PogoriaBiega.pl

Szóstka Pogorii za nami!

Jeszcze na dobre nie wybrzmiały echa ostatniego dąbrowskiego Dębowego Maj Festiwalu, a okolice plaży miejskiej ponownie zapełniły się miłośnikami ruchu na świeżym powietrzu. Wszystko to za sprawą kolejnej edycji zawodów Szóstka Pogorii – zawodów, którymi cztery lata temu Stowarzyszenie Pogoria Biega zadebiutowało jako organizator imprez sportowych. Na tegoroczną edycję przygotowaliśmy niespodziankę – trasa głównego biegu została skrócona do 5 km i uzyskała atest PZLA. 6_pogorii_4_01Jednocześnie ciężar podtrzymania tradycji wyścigu na 6 km spoczął na barkach uczestników nordic walking, którzy z powierzonego zadania wywiązali się znakomicie. Niemiłą niespodziankę próbowała za to zgotować nam pogoda. Ciężkie, deszczowe chmury zawisły nad Dąbrową już w nocy, a miasteczko namiotowe budowaliśmy w kroplach deszczu. Coraz szczelniej dopinaliśmy kurtki przeciwdeszczowe i patrząc w niebo zastanawialiśmy się, czy konieczne będą parasole i cieplejsze ubranie. Na szczęście przyroda tym razem stanęła po naszej stronie. Promienie słońca bohatersko przebijały się przez zachmurzone niebo, a wiatr który później dawał się we znaki zawodnikom na trasie, dzielnie przeganiał chmury znad jeziora Pogoria III. Ostatecznie obyło się bez deszczu i parasole były niepotrzebne.

6_pogorii_4_02Jako pierwsi o godz. 9:45 na trasę wyruszyli zawodnicy nordic walking – 59 osób, w tym silna 19 – osobowa grupa Warsztatu Terapii Zajęciowej Otwarte Serca z Dąbrowy Górniczej. Natomiast punktualnie o godzinie 11:00 na trasę wyruszył zawodnik nr 1 – Piotr Kur z Sosnowca, a za nim w 20 – sekundowych odstępach kolejni uczestnicy. Dzięki sprawności starterów Kuby i Piotra, oraz zdyscyplinowaniu zawodników start grupy 187 osób zajął nieco ponad godzinę. O tym jak bardzo wyrównane były tegoroczne zmagania biegowe niech najlepiej świadczy fakt, że różnica pomiędzy zwycięzcą zawodów a zawodnikiem z drugiego miejsca podium wynosiła dokładnie jedną sekundę.

6_pogorii_4_03W czasie gdy dorośli toczyli walkę na trasie, ku uciesze swojej i swoich rodziców, najmłodsi uczestnicy sprawdzali swoje możliwości w IX Biegu Przedszkolaka. Areną wymagających zawodów była 150 metrowa trasa wytyczona na plaży miejskiej, która nie sprawiła kłopotów 130 młodym adeptom biegania oraz towarzyszącym im rodzicom. Wszyscy mali zawodnicy zostali nagrodzeni okolicznościowym medalem oraz upominkiem ufundowanym przez sponsora. Zwycięzcami tegorocznej edycji Szóstki Pogorii zostali:

Bieg Indywidualny Na Czas

Panowie:
1. Michał Kwieciński, Siemianowice Śl., 0:16:29
2. Damian Kowalik, Mysłowice, 0:16:30
3. Tomasz Panchyrz, Chorzów 0:17:00

Panie:
1. Beata Janda, Katowice, 0:20:44
2. Kubiczek Joanna Sławków, 0:21:50
3. Dorota Trzeja-Zdanowska, Będzin, 0:22:13

Nordic Walking:

Panowie:
1. Bogdan Cyrus, Strzebiń, 00:36:03
2. Krzysztof Skiba, Wałbrzych, 00:37:25
3. Ryszard Garbat, Sosnowiec, 00:38:22

Panie:
1. Anna Zaczyńska, Lubin, 00:39:17
2. Agata Haberko, Dąbrowa Górn., 00:40:36
3. Grażyna Urgacz, Dąbrowa Górn., 00:45:38

 

Wszystkim zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gorąco gratulujemy i już dziś zapraszamy na kolejną, jubileuszową V Szóstkę Pogorii.

Z pogoriańskim pozdrowieniem – Zużywaj się, nie rdzewiej!
Tomasz Skuta

Autorem zamieszczonych zdjęć jest Szymon Bluma.

comments