Szóstka Pogorii na Piątkę | PogoriaBiega.pl

Szóstka Pogorii na Piątkę

Już 11 maja 2014 roku zapraszamy na kolejną „Szóstkę Pogorii” – czwartą edycję pierwszych zawodów zorganizowanych przez Stowarzyszenie Pogoria Biega wspólnie z Centrum Sportu i Rekreacji oraz Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej.

6_pogorii_4_logoPonieważ trasa wokół malowniczego jeziora Pogoria III w Dąbrowie Górniczej jest bodajże jedną z najbardziej eksploatowanych tras biegowych w okolicy, ciągle szukamy nowej, atrakcyjnej formy, która skłoniłaby Was do udziału w naszych zmaganiach. W tym roku, wzorem ubiegłego, bieg zostanie rozegrany w sprawdzonej formule biegu indywidualnego na czas. Szybka, równa, płaska trasa, podobnie jak w roku ubiegłbym, będzie prowadziła brzegiem jeziora, z nawrotem w połowie. Nowością będzie jej długość – 5 km, potwierdzona atestem PZLA. „Szóstka” pozostanie dla nas na zawsze „Szóstką”, ale począwszy od tegorocznej edycji będzie rozgrywana na atestowanej pięciokilometrowej trasie! W połączeniu z profesjonalnym zabezpieczeniem oraz elektronicznym pomiarem czasu będzie to doskonałe miejsce do sprawdzenia swoich możliwości na dystansie 5 km zarówno przez amatorów, jak i zawodowców. Mamy nadzieję, że wszystko to, wsparte niską opłatą startową w wysokości 10 zł oraz brak limitów uczestników skłoni Was do przyjazdu w maju do Dąbrowy Górniczej!

Wydarzeniami współtowarzyszącymi będą Marsz Nordic Walking na dystansie 6 km oraz dziewiąta edycja Biegu Przedszkolaka – zawodów dla dzieci rozegranych na plaży miejskiej. Stosowne regulaminy wszystkich zawodów dostępne są w TYM miejscu.

Z pogoriańskim pozdrowieniem – Zużywaj się, nie rdzewiej!

Tomasz Skuta

comments