Odliczamy dni do IV Biegu Walentynkowego | PogoriaBiega.pl

Odliczamy dni do IV Biegu Walentynkowego

Przed nami kilka ostatnich dni, które dzielą nas od czwartej edycji Biegu Walentynkowego. Stowarzyszenie Pogoria Biega wraz z Centrum Sportu i Rekreacji, Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu Dąbrowy Górniczej oraz wszystkimi instytucjami  i osobami zaangażowanymi w organizację zawodów pracuje pełną parą, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik. Jak z pewnością zauważyliście, tegoroczna edycja będzie inna niż poprzednie. odliczanie_01Zawody rozegramy w nowym miejscu i na nowej trasie. Zrezygnowaliśmy również z limitu uczestników – z radością powitamy Was wszystkich w Dąbrowie Górniczej!

Nowe miejsce to przede wszystkim doskonałe zaplecze organizacyjne – nowoczesna hala sportowo – widowiskowa. To brak problemów komunikacyjnych – bliskość komunikacji miejskiej i duże parkingi dla zmotoryzowanych. To sąsiedztwo innych obiektów, atrakcyjnych nie tylko dla uczestników, ale również dla osób towarzyszących – park wodny, centra fitness, kino oraz lokale gastronomiczne.

odliczanie_02Nowa trasa to nic innego jak otwarcie biegu na miasto, oraz otwarcie miasta dla biegaczy i na biegaczy. Bardzo chcemy pokazać Wam, naszym gościom, jak wygląda Dąbrowa Górnicza z drugiej, miejskiej strony. Być może niektórzy z Was pamiętają ją sprzed lat i będą mile zaskoczeni obserwując zmiany jakie w niej zaszły i ciągle zachodzą. Ale jeszcze bardziej chcemy pokazać Dąbrowianom Was – ludzi radosnych, z pasją, umiejących się cieszyć i bawić, nawet w środku zimy.

Długo zastanawialiśmy się jakie będą konsekwencje tych zmian. Obawialiśmy się, że nowe miejsce i trasa mogą niekorzystnie wpłynąć na klimat tej wyjątkowej imprezy. Ale doszliśmy do wniosku, że klimat imprezy tworzą przede wszystkim ludzie i to od nas wszystkich zależy, czy 8 lutego będzie tym wyjątkowym dniem na który od dawna czekaliśmy.

Do zobaczenia wkrótce w Dąbrowie. A do tego czasu odwiedzajcie naszą stronę internetową oraz profil na Facebook-u. A przede wszystkim – zużywajcie się, nie rdzewiejcie!

Tomasz Skuta,

Pogoria Biega

comments