IX Bieg Walentynkowy – Q&A | PogoriaBiega.pl

IX Bieg Walentynkowy – Q&A

Zawodnicy!
Przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po Biegu Walentynkowym, który mamy nadzieję rozwiewa Wasze wszystkie wątpliwości i odpowiada na wszystkie pytania.

Co, gdzie i kiedy?
Startujemy w niedzielę 2 lutego 2020r. spod Hali Widowiskowo-Sportowej „Centrum” w Dąbrowie Górniczej. Wszyscy biegacze równo o 11:00, zawodnicy Nordic Walking o 11:05. Limit na pokonanie ok. 5,5 km trasy to 1,5h. Zawodników, którzy nie dotrą na metę do godz. 12:30 prosimy o przerwanie rywalizacji i bezpieczne dotarcie na metę.

Jak dojechać i gdzie zaparkować?
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych w bezpośrednim otoczeniu Hali „Centrum” oraz wyłączenie z ruchu części ulic, zawodnikom z Dąbrowy Górniczej i okolicznych miast proponujemy dojazd komunikacją miejską. Przystanki autobusowe i tramwajowe zlokalizowane są nieopodal Hali „Centrum” (500 m przystanek Dąbrowa Górnicza Centrum, 300 m przystanek Dąbrowa Górnicza Aleja Róż), dworzec kolejowy znajduje się w odległości ok. 1 km. Z tych samych powodów osobom korzystającym z własnego transportu proponujemy pozostawienie samochodów poza okolicą startu. Parking pod Halą „Centrum” gdzie zlokalizowana będzie strefa Start/Meta będzie niedostępny. Wzorem lat ubiegłych możecie skorzystać bezpłatnie z parkingu znajdującego się przy „Nemo – Świat Rozrywki”. Szlabany w czasie trwania zawodów będą dla Was otwarte!

walentynki_parkingi 

Czy można jeszcze zapisać się na zawody?
Tak. Ale tylko w sobotę 1 lutego 2020 w Biurze Zawodów na Hali Sportowej Centrum w godz. 10-15.

Trasa
Bez zmian 

klik klik

Biuro Zawodów
Biuro Zawodów jest zlokalizowane w Hali Widowiskowo-Sportowej „Centrum” i będzie czekało na Was w sobotę 1 lutego 2020 r. w godzinach od 10:00 do 15:00 i w niedzielę 2 lutego 2020 r. od godziny 8:00 do 10:15.

Odbiór pakietu startowego
Pakiet startowy należy odebrać osobiście w Biurze Zawodów w godzinach pracy Biura Zawodów. Gorąco zachęcamy do wcześniejszego odbioru pakietów startowych. Ważne! Biuro Zawodów zostanie bezwzględnie zamknięte w niedzielę 2 lutego 2020 o godz. 10:15! Dlatego prosimy Was – nie zwlekajcie  Do odebrania pakietu startowego konieczny będzie dokument potwierdzający tożsamość zawodnika. Dodatkowo – zawodnikom niepełnoletnim przy weryfikacji bezwzględnie musi towarzyszyć rodzic albo opiekun prawny.

UWAGA!
Aby odebrać pakiet startowy dla innej osoby, upoważniony winien okazać swój dowód tożsamości wraz z podpisanym upoważnieniem oraz oświadczeniem zdrowotnym zawodnika, dla którego odbiera pakiet.

Uwaga! Pakiet dla par odbierają dwie osoby lub jedna osoba z upoważnieniem podpisanym przez drugą osobę z pary.
Pakiet w imieniu pary może odebrać inna osoba posiadająca upoważnienia każdej osoby z pary osobno. 
Wzór upoważnienia znajduje się tutaj >>> 
Klik klik klik

Pakiet startowy
W pakiecie startowym znajduje się to wszystko o czym wspominaliśmy: medal (ale dopiero na mecie, dla par nawet dwa), numer startowy (pary otrzymują jeden wspólny numer startowy), chip do pomiaru czasu do przymocowania do buta (tu również: para otrzymuje jeden chip), który należy zwrócić niezwłocznie po zakończeniu biegu, gadżety okolicznościowe (m.in opakowanie makaronu Czaniecki, czy skarpetki walentynkowe od Saint Gobain – w 2-ch rozmiarach, dla par po 2 pary), kalendarz książkowy – (tylko dla par 1 szt), serduszka czekoladowe, kupon na balonik dla par, wstążeczkę do związania zawodników biegnących w parze oraz materiały reklamowe od sponsorów.

Punkt informacyjny
Oczywiście jak co roku zorganizujemy dla Was punkt informacyjny. Znajdzie się on wewnątrz Hali, dokładnie naprzeciwko drzwi wejściowych. Tam uzyskacie wszelkie informacje dotyczące wszystkiego co związane z Biegiem Walentynkowym.

Przepisanie pakietu
Pakiety startowe można przepisać tylko w sobotę 1 lutego 2020 w godzinach pracy Biura Zawodów. Przypominamy że zgodnie z regulaminem opłata manipulacyjna za przekazanie pakietu wynosi 10zł. Opłatę można uiścić na miejscu.

Konkurs Walentynkowy
Podobnie jak w latach poprzednich nagradzamy najciekawsze przebrania walentynkowe. Tak więc warto puścić wodze fantazji i wystartować w nietuzinkowym stroju, który przyciągnie uwagę naszego Jury.
Dodatkowo w pobliżu punktu informacyjnego będzie się znajdowała ścianka do robienia zdjęć – nam to ułatwi wybór zwycięzców konkursu, a Wam da fajną pamiątkę z biegu.

Inne nagrody
Uraczymy Was wszystkim czym obdarzą nas sponsorzy. Warto dotrwać do końca ceremonii dekoracji zwycięzców i poczekać na losowanie.

Najmłodsi
Podczas gdy Wy będziecie biegać, Wasze pociechy mogą radośnie spędzić czas w bawialni prowadzonej przez doświadczonych opiekunów z Helen Doron. Zapraszamy wszystkie PRZEDSZKOLAKI!

Depozyt, szatnie i natryski
Dzięki uprzejmości Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, które jest współorganizatorem Biegu Walentynkowego, do Waszej dyspozycji jest cała hala Centrum wraz z profesjonalnym zapleczem sanitarnym, czyli : depozytem, szatniami, toaletami, natryskami itp.

Strefa Start/Meta
Strefa Start/Meta będzie wydzielona a wstęp do niej będą mieli tylko uczestnicy biegu.

Atmosfera i pogoda
Będzie:
– #Niesamowicie!
– #Klimatycznie!
– #Profesjonalnie!
– #Nieszablonowo!
– #Absolutnie fantastycznie!

I Gorąco!

Prognozowana pogoda na niedzielę to 7 stopni i słońce!! Niewielka część trasy jest po ścieżkach gruntowych w parku, więc może być małe błotko. Tyle od nas, reszta należy do Was  🙂 

comments