Bieg Rodzinny w Brzeszczach 21-08-2010r. | PogoriaBiega.pl

Bieg Rodzinny w Brzeszczach 21-08-2010r.

Dnia 21 sierpnia 2010 roku odbył się w miejscowości Brzeszcze koło Oświęcimia bieg na 15 km. Nosił on nazwę Biegu Rodzinnego, ponieważ oprócz biegu głównego, odbywały się także biegi dla dzieci. Po kilku latach przerwy włodarze miasta Brzeszcze powrócili do tradycji rozgrywania biegów ulicznych.

Biuro zawodów mieściło się tuż przy hali sportowej, na której były do dyspozycji biegaczy prysznice, toalety, a także depozyt na wartościowe rzeczy. Start biegu usytuowany w odległości około 500 metrów od hali sportowej, odbył się o godzinie 10:30.

Trasa na której rywalizowali biegacze, była pofałdowana i swoją charakterystyką przypominała tą z tegorocznego Silesia Maratonu. Chociaż trasa nie posiadała atestu PZLA, była ona bardzo dokładnie wymierzona. Bardzo dużym plusem tej trasy było to, że została ona poprowadzona jedną 15 kilometrową pętlą. Pozwalało to na bardzo dobre wejście w swój rytm, który jest ważny w czasie biegów długodystansowych. Mimo wczesnej pory startu pogoda nie rozpieszczała, ponieważ na nieosłoniętej trasie przeszkadzało grzejące bardzo mocno słońce.

Na ten bieg wybrał się reprezentant Stowarzyszenia Pogoria Biega – Jakub Bednarz. Mimo jak dla biegacza za wysokiej temperatury Kuba jechał do Brzeszcz z myślą by powalczyć o swój rekord życiowy. Cel ten udało mu się zrealizować i uzyskując czas 1h 00min 57sek., poprawił swoją „życiówkę” o 33 sekundy. W kategorii OPEN na 130 biegaczy, którzy ukończyli ten bieg zajął 23 miejsce.

Niespodziewanie w swojej kategorii wiekowej M20 zajął drugie miejsce i pierwszy raz w czasie swojej przygody z bieganiem stanął na podium. W czasie dekoracji, jednak został wyczytany jako zwycięzca swej kategorii. Było to spowodowane tym, że zwycięzca tej kategorii wygrał także cały bieg i dostał nagrodę w klasyfikacji generalnej, a według regulaminu nagrody się nie dublowały. Stąd jeszcze większe zadowolenie Kuby, który nie dość, że stanął pierwszy raz na podium, to jeszcze na najwyższym jego stopniu.

Bieg ten ma wielki potencjał, by zostać jedną z najlepszych imprez biegowych
w Polsce. Świetne zaplecze techniczne, wyśmienicie oznaczona pofałdowana trasa, miła atmosfera, nie tylko na mecie, czy starcie ale także na trasie, gdzie osoby stojące przy drodze biją brawa i dopingują przebiegających zawodników sprawa to, że człowiek z sentymentem wraca do tej imprezy i już teraz planuje przyszłoroczny start.

KLIKNIJ aby zobaczyć całą galerię zdjęć wykonaną przez Ośrodek Kultury w Brzeszczach